Wetten en regelgeving
In Nederland is er een aantal wetten relevant voor de scootmobielgebruikers. Op deze pagina treft u een overzicht aan van de belangrijkste regelgeving.

- Wet voorzieningen gehandicapten
Gehandicapten en ouderen kunnen voorzieningen nodig hebben. Deze vielen onder de Wvg. Sinds 2007 vallen ze onder de Wet maatschappelijke ondersteuning.
- Wet maatschappelijke ondersteuning
Op 1 januari 2007 is de Wet maatschappelijke ondersteuning in werking getreden. De Wmo heeft als doel dat iedereen kan deelnemen aan de samenleving.
- Persoonsgebonden budget
Als u in aanmerking komt voor een scootmobiel via de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) kunt u de ondersteuning op verschillende manieren regelen.



januari 15th, 2008 at 4:48 pm
Ik heb een scootmobiel aangeschaft via een Pgb.
Het toegekend bedrag valt flink tegen.
Wie heeft hier ervaring mee of kan mij wat meer
informatie geven. Dit i.v.m. het indienen van een
bezwaar. Groeten Irene
maart 16th, 2009 at 4:17 am
Wat is een vandalisme bestendige doorgang voor scootmobielen.
Probleem:
-Paaltjes worden gesloopt of gestolen.
-Door geplaatste hekwerk is de doorgang onmogelijk.
augustus 9th, 2009 at 12:40 am
Irene: dat is altijd zo. Bezwaar heeft m.i. nu geen zin meer, dat had je moeten doen voordat je de scootmobiel zou aanschaffen. Ook bij andere voorzieningen als huishoudelijke hulp is een bedrag PGB een stuk lager dan wanneer je die hulp in natura laat regelen.
Harry: onduidelijk is hoe het er daar uitziet, hoeveel ruimte er is enz. Als vandaaltjes echt kwaad in de zin hebben, houd je ze moeilijk tegen, ik heb goede ervaringen met een scootmobielkluis, zie http://www.staforsta.nl/Scootercube.htm
augustus 9th, 2009 at 12:44 am
Wat betreft dit onderwerp op de site: ik had gehoopt en verwacht om hier wet- en regelgeving wat betreft verkeersregels, verzekering enz. aan te treffen.
Wat er nu staat, is onlogisch: het zijn geen wetten en regels die van toepassing zijn op scootmobielgebruikers, ze zijn van toepassing voor mensen die erover denken om een scootmobiel te gaan gebruiken of een andere aan te vragen. Oftewel ze zijn van toepassing op nog-niet-scootmobielgebruikers (dan kan het nuttige informatie zijn om te vermelden, maar onder een andere titel) en voor gebruikers die de weg meestal al kennen om zo’n ding aan te vragen.
augustus 13th, 2009 at 2:01 pm
Die enkelvoudige scootmobiel is met een geringe aanpassing
Heel goed berijdbaar te maken voor twee personen.
De pluspunten zijn ten eerste; Er is een scootmobiel minder
op de weg .Ten tweede Er zijn ouderen die om wat voor reden
niet meer aan het verkeer kunnen deelnemen en graag ergens
mee naar toe willen.Ten derde; Men kan al rijdend met elkaar overleggen
en de bijrijder kan het achteropkomend verkeer in het viZier houden.
Wat betreft de stabiliteit ;wanneer men de de toegestane belasting in
acht neemt ,en het gewicht goed verdeeld en de zitting ook iets ver
laagd dan neemt de stabiliteit toe.
t’Zou toch zeer jammer zijn voor velen als deze kans niet benut
zou worden.
augustus 28th, 2009 at 9:58 pm
Welke wetten en regels die door de plaatselijke gemeenten met de natte vinger worden bepaald.
Of bedoel je de Max snelheid van 12 km/u die in veel gemeentes je wordt opgedrongen anders geen scoot auto’s worden toch ook niet met een begrenzer verkocht snelheid is je eigen verantwoording als je je er niet aan houd dan bekeuren
Te snel op de stoep of ginwinkelgalerijen op de bon
november 17th, 2009 at 2:06 pm
Ik wil via de gemeente een scootmobiel aanvragen.
Nu heb ik van iemand gehoord als een PGB aanvraagt, je zelf voor het onderhoudskosten opdraait? Wie kan mij meer hierover vertellen.
En moet je ook een eigen bijdrage betalen afhankelijk van wat je inkomen is? Het betreft de gemeente Haarlem
januari 6th, 2010 at 7:08 pm
Hallo Adri.
Op scoottiegids.nl wordt ruim aandacht besteed aan verkeerregels en veiligheid.
Op het forum kun je vragen stellen aan lotgenoten.
Leo
februari 18th, 2010 at 6:38 pm
Vraag:
Moet men verplicht een spiegel op een scootmobiel hebben, of mag men ook zonder spiegels rijden ??